TRKA ZA NASLEDNIKA: Iran bira novog vrhovnog vođu – odbrojavanje je počelo
IRANSKI ministar spoljnih poslova i šef diplomatije Abas Arakči smatra da je moguće da novi vrhovni vođa Irana bude imenovan u roku od nekoliko dana.
Tanjug
- Možda će za dan ili dva izabrati novog lidera zemlje - rekao je Arakči danas za medijski kanal Al-Džazira. Arakči je osudio atentat na prethodnog lidera zemlje i vrhovnog vođu ajatolaha Alija Hamneija, koji je ubijen u američko-izraelskim napadima, kao "potpuno i neviđeno kršenje međunarodnog prava".
Nije jasno ko bi mogao da nasledi Hamneija Dok se ne izabere novi lider, tročlani savet će preuzeti njegove dužnosti. Skupština stručnjaka, koju čini 88 uticajnih sveštenika, odgovorna je za izbor novog vrhovnog vođe. Nije jasno ko bi mogao da nasledi Hamneija, a on o tome nije javno govorio.
Sve najnovije vesti sa Bliskog istoka pratite u našem BLOGU UŽIVO.
BONUS VIDEO:
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)