ABU MARZUK: Hamas i PA postigli dogovor o osnivanju privremene uprave u Gazi
VISOKI zvaničnik palestinske militantne grupe Hamas Musa Abu Marzuk izjavio je danas da su Hamas i Palestinska samouuprava (PA) postigli dogovor o osnivanju privremenog odbora koji će upravljati Pojasom Gaze u ime PA.
Foto Tanjug/AP/Abdel Kareem Hana
-Odgovornosti odbora uključivaće nadzor nad graničnim prelazima i snagama bezbednosti u Pojasu Gaze, izjavio je Abu Marzuk i dodao da će na njegovom čelu biti premijer PA, prenosi Al Džazira.
Poslednjih nedelja, Hamas se suzdržavao od izjava o sastavu odbora koji će, u skladu sa planom Bele kuće za okončanje rata, nadgledati civilne poslove okupiranoj palestinskoj enklavi.
Arapski mediji su preneli ranije da je jedan od predloženih kandidata za šefa odbora aktuelni ministar zdravlja Palestinske uprave Madžed Abu Ramadan, međutim postoje izveštaji da je Izrael odbio njegovo imenovanje.
-Hamas je sila koja kontroliše teren u Pojasu Gaze. Ako bude razoružan, biće drugog oružja i drugih grupa. Baš kao u Iraku, kada je iračka vojska raspuštena, usledio je haos i pojavili su se Al Kaida i ISIS, upozorio je Abu Marzuk.
On je naglasio da takav potez ne bi doprineo stabilnosti niti sprovođenju bilo kakvog sporazuma.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)