LAVA LETELA 300 METARA U VIS: Ponovo erupcija vulkana Kilauea na Havajima
Vulkan Kilauea na Havajima ponovo je danas eruptirao, izbacujući lavu u visinu od 300 metara, saopštio je Geološki zavod Sjedinjenih Američkih Država (USGS).
Foto: Printskrn Jutjub/ Associated Press
Erupcija koja je u toku počela je u 1.40 sati po lokalnom vremenu, sa fontanama i tokovima lave koji su izbijali iz severnog otvora vulkana, prenosi ABC News.
Kilauea, jedan od najaktivnijih vulkana na svetu, koji se nalazi na Velikom ostrvu, bio je posebno aktivan u poslednjih nekoliko meseci, a od decembra prošle godine eruptirao je desetak puta.
Prema podacima USGS, u maju je Kilauea takođe izbacila lavu na visinu od 300 metara, dok je erupcija 11. juna dostigla visinu od preko 100 metara.
USGS je izdao upozorenje na vulkan, poznato kao narandžasti kod, što znači da je erupcija verovatna ili da se dešava, ali bez pepela ili sa malo pepela.
(Tanjug)
Preporučujemo
TAKER KARLSON O MASAKRU NAD IRANSKIM DEVOJČICAMA: Za Ameriku se ne vredi boriti
10. 03. 2026. u 09:38
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)