MAKRON: Evropa treba da pooštri stav prema Izraelu

Biljana Ristivojević

30. 05. 2025. u 08:48

FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da bi evropske zemlje trebalo da "pooštre kolektivni stav" prema Izraelu, ako ta zemlja ne odgovori na odgovarajući način na humanitarnu situaciju u Gazi.

МАКРОН: Европа треба да пооштри став према Израелу

Foto: AP Photo/Michel Euler

Makron, koji boravi u poseti Aziji, rekao je na konferenciji za novinare u Singapuru da Evropljani moraju pooštriti svoj stav prema Izraelu, "ako ne bude odgovora koji je srazmeran humanitarnoj situaciji koja se stvara u narednim satima i danima" u Pojasu Gaze, javila je televizija BFM.

Francuski predsednik je kazao da priznavanje palestinske države "nije samo moralna dužnost, već politički zahtev", navodeći pritom nekoliko uslova za preduzimanje tog koraka, uoči konferencije Ujedinjenih nacija na tu temu, na kojoj će učestvovati 18. juna.

Makron sve češće izražava kritike zbog, kako je naveo "sramotne" politike Izraela u Gazi i potpune blokade pomoći palestinskoj teritoriji, koja je tek nedavno delimično ukinuta.

Kao odgovor, izraelski premijer Benjamin Netanjahu optužio je Makrona da je protiv Izraela i da je na strani palestinske militantne grupe Hamas.

(Tanjug)

BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (0)

DOKTORI MI NISU DALI NI DA ŽIVIM: Kemal zadnje trenutke doživeo na dijalizi - uz CIGARU