SVE PUCA U SREDOZEMNOM MORU: Rusi ispalili rakete, ratni brodovi i avioni u akciji (VIDEO)
TOKOM vežbi Ratne mornarice Rusije u Sredozemnom moru, posade fregata Admiral Flote Sovjetskog Saveza Gorškov i Admiral Golovko ispalile su hipersonične rakete "cirkon", a raketni sistem "bastion" je lansirao krstareću raketu "oniks", saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Foto: X Printscreen
Trećeg decembra 2024. godine, tokom vežbi zajedničkih dejstava Ratne mornarice i Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije u istočnom delu Sredozemnog mora, lansirane su visokoprecizne rakete morskog i vazdušnog baziranja.
- Posade fregata Admiral Flote Sovjetskog Saveza Gorškov i Admiral Golovko, koje su delovale u sastavu udarne grupe Ratne mornarice Rusije, ispalile su hipersonične rakete "cirkon", dizel-električna podmornica Novorosijsk lansirala je krstareću raketu "kalibar" na ciljeve na moru - navodi se u saopštenju.
Istovremeno, prema navodima Ministarstva, sa određenog područja na obali Sredozemnog mora, posada obalskog raketnog sistema "bastion" izvršila je borbeno lansiranje krstareće rakete "oniks".
- Označeni ciljevi su uspešno pogođeni - dodalo je rusko Ministarstvo odbrane.
Takođe, u vežbama Ratne mornarice i Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije u Sredozemnom moru učestvuju lovci MiG-31 sa supersoničnim raketama „kinžal“.
- U vežbi učestvuje više od 1.000 vojnika, 10 brodova i pomoćnih plovila, 24 letelice, uključujući lovce mig-31 i Vazdušno-kosmičke snage Rusije sa raketama 'kinžal' i obalskim raketnim sistemom 'bastion' - navodi se u saopštenju.
Preporučujemo
POGLEDAJTE KAKO "RUBIKON" ČISTI KURSKU OBLAST: Rusi objavili jeziv snimak (VIDEO)
03. 12. 2024. u 11:58
BEZ MILOSTI: Sirijska i ruska avijacija tuku po teroristima u Idlibu i Hami
03. 12. 2024. u 10:18
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)