TRAMPOV ČOVEK ZA UKRAJINU: Ko je general Kit Kelog - Još u junu izneo plan za rešenje ukrajinskog pitanja
NOVOIZABRANI američki predsednik Donald Tramp predložio je generala Kita Keloga za specijalnog izaslanika SAD za Ukrajinu, prenose RIA novosti.
Foto: Printscreen/Jutjub
"Sa velikim zadovoljstvom imenujem generala Kita Keloga za pomoćnika predsednika i specijalnog izaslanika za Ukrajinu i Rusiju.
Kit je imao istaknutu vojnu i poslovnu karijeru, uključujući službu na veoma osetljivim pozicijama od nacionalne bezbednosti u mojoj prvoj administraciji", naveo je Tramp na društvenoj mreži "Istina".
Kelog je u junu zajedno s Trampovim savetnikom Fredom Flajcem izneo plan za rešavanje sukoba u Ukrajini.
Prema tom planu, prekid vatre će se zasnivati na trenutnom stanju na frontu.
„Mi govorimo Ukrajincima: morate da sednete za pregovarački sto, ako to ne uradite, američka podrška će presahnuti“, naveli su oni.
Prema njihovim rečima, Tramp je pozitivno reagovao na plan, ali nije poznato da li je saglasan s njim u potpunosti.
Ko je general Kelog
Kit Kelog je general-potpukovnik u ostavci i veteran rata u Vijetnamu.
Dugo je radio u Pentagonu na raznim dužnostima, a bio je u zgradi i kada se dogodio teroristički napad 11. septembra 2001. godine.
Tada je na sebe preuzeo komandu nad podzemnom kompleksom Rejven Rok koje služi kao sklonište za rukovodstvo SAD u slučaju opasnosti.
BONUS VIDEO:
RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)