JEDAN UČENIK PREMINUO, 21 HOSPITALIZOVAN: Strašna nesreća usled trovanja hranom u ovoj državi
ODELjENjE za obrazovanje u Geutengu, Južnoafričkoj Republici, potvrdilo je smrt učenika i hospitalizaciju još 21 iz dve različite škole zbog sumnje na trovanje hranom.
Foto Shutterstock
Učenica šestog razreda u Midoulendsu poslednji put je bila u školi 1. novembra i tada je bila zdrava, bez ikakvih simptoma bolesti.
- Roditelj učenice prijavio je da je dete kupilo grickalice kod uličnog prodavca u nedelju (3. novembra), van školskih prostorija. Narednog ponedeljka nije došla u školu, a roditelj je obavestio školu da je učenica hospitalizovana zbog sumnje na trovanje hranom. - navodi se u saopštenju.
Nakon toga, učenica je preminula od posledica bolesti.
Nadređeni za obrazovanje Gautenga, Matome Čiloane, saopštio je da je odeljene spremno da pruži svu potrebnu podršku ožalošćenoj porodici, kao i nastavnicima i osoblju koji su pogođeni ovom tragedijom.
U drugom incidentu, istočno od Johanesburga, 21 učenik je otpušten iz bolnice nakon što su primljeni zbog bolova u stomaku u petak.
- Nakon velikog odmora, učenici su odvedeni u različite zdravstvene ustanove radi hitne medicinske pomoći. Svi učenici su pušteni iz bolnice istog popodneva i u dobrom su zdravstvenom stanju.- saopštilo je odeljenje i potvrdilo da je u toku istraga radi utvrđivanja uzroka ovog slučaja.
(Tajmz Lajv)
BONUS VIDEO:
ZOO VRT U HONG KONGU PROSLAVIO ROĐENjE PANDE: Pogledajte mladunče sa njihovom majkom Jing Jing
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)