ZAHAROVA ZAPRETILA POLJSKOJ: "Pružićemo bolan odgovor na još jedan neprijateljski potez..."
ODLUKA Poljske da povuče saglasnost za rad ruskog konzulata u Poznanju je neprijateljski potez koji će dobiti "bolan odgovor", rekla je portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Foto: Tanjug/Alexander Demyanchuk/TASS Host Photo Agency Pool via AP
- Pružićemo bolan odgovor na još jedan neprijateljski potez - istakla je Zaharova za "Sputnjik".
- Rusija vodi rat protiv Ukrajine i hibridni rat protiv zapadnih zemalja, uključujući Poljsku. Kao ministar spoljnih poslova imam informaciju da iza pokušaja sabotaže stoje ruske specijalne službe. S tim u vezi, odlučio sam da povučem saglasnost za rad generalnog konzulata Rusije u Poznanju - rekao je Sikorski.
Sikorski je juče rekao da je uhapšen saboter koji je planirao više slučajeva paljevine u gradu Vroclavu navodno po nalogu ruskih službi bezbednosti, iako nije pružio nikakav dokaz o umešanosti Rusije.
(Srna)
BONUS VIDEO: RUSKI KASKADER PRKOSI SMRTI: Pogledajte zavisnika o adrenalinu
Preporučujemo
POLjSKA SPREMA OSVETU RUSIJI? Najavljeno zatvaranje konzulata u Poznanju
22. 10. 2024. u 16:59
TEŠKE OPTUŽBE ZAHAROVE: "Koristili su antidemokratske, totalitarne metode..."
21. 10. 2024. u 19:01
"HEZBOLAH NIJE IZGUBIO KONTROLU": Zaharova iznela nove podatke o militantskom pokretu
09. 10. 2024. u 16:52
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (0)