"VAŠINGTON STVARA AZIJSKI NATO" Pjongjang: Ulazak Nemačke u snage UN na Korejskom poluostrvu podiže tenzije
SEVERNA Koreja smatra da će ulazak Nemačke u snage Ujedinjenih nacija za kontrolu granice na Korejskom poluostrvu, koje predvode SAD, podići tenzije i optužila je Vašington za stvaranje azijske verzije NATO-a, rekao je portparol severnokorejskog ministarstva spoljnih poslova, prenela je danas novinska agencija KCNA.
Foto: Tanjug
Agencija navodi da je portparol ocenio da SAD pokušavaju da ožive funkciju UN i da imaju za cilj da pretvore komandu svetske organizacije u azijsku verziju NATO-a.
- Ulazak Nemačke u komandu UN neminovno će pogoršati vojnu i političku situaciju na Korejskom poluostrvu i u ostatku regiona, a Nemačka će biti potpuno odgovorna za posledice - navodi portparol.
Nemački ministar odbrane Boris Pistorijus rekao je prošle sedmice da je ulazak Nemačke u snage UN na Korejskom poluostrvu dokaz snažnog uverenja Berlina da je evropska bezbednost usko povezana sa bezbednošću u regionu Indo-Pacifika.
Nemačka je u petak postala član komande Ujedinjenih nacija koja pomaže policiji u kontroli granice između Južne i Severne Koreje i obavezala se da će braniti Južnu Koreju u slučaju rata.
BONUS VIDEO: AUSTRALIJSKA VOJNA VEŽBA: Preko 140 aviona učestvuje
Preporučujemo
"I JA IMAM CRVENO DUGME, I ONO RADI": Tramp ispričao detalje razgovora sa Kim Džong Unom
06. 08. 2024. u 11:02
JUŽNOKOREJSKI OBAVEŠTAJCI: Ćerka Kim Džong Una obučava se da preuzme vladanje državom
30. 07. 2024. u 19:46
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)