"VODIĆEMO RAT ZA OSLOBOĐENJE JERUSALIMA" Jeziva pretnja Hamasa nakon ubistva Hanijea - Spremni smo da platimo cenu!
HAMAS će voditi otvoreni rat za oslobođenje Jerusalima, za šta je spreman da plati cenu, rekao je danas portparol palestinske grupe Samu Abi Zuhri, nakon ubistva lidera Ismaila Hanijea u Teheranu.
Foto: EPA
Abu Zuhri je ubistvo Hanijea opisao kao ''ozbiljnu eskalaciju'' i istakao da počinioci neće postići svoje ciljeve, preneo je Rojters.
U saopštenju Hamasa se navodi da je Hanije ubijen u ''izdajničkom cionističkom napadu" na njegovu rezidenciju u Teheranu, javlja Al Džazira.
Iranska Revolucionarna garda saopštila je jutros da su Hanije i njegov telohranitelj ubijeni u Teheranu, gde je lider Hamasa prisustvovao inauguraciji iranskog predsednika Masuda Pezeškijana. Niko nije preuzeo odgovornost, ali se sumnja da iza ubistva stoji Izrael, koji je prethodno obećao da će ubiti vođe Hamasa zbog napada te grupe 7. oktobra, navodi AP.
Izrael nije izdao saopštenje povodom ubistva, što je često slučaj kada se radi o atentatima koje izvrši izraelska obaveštajna agencija Mosad, navodi američka agencija.
Preporučujemo
SITUACIJA PRED PUCANjEM: Izrael ulazi u novi rat, Netanjahu hitno odlazi u Vašington!
23. 07. 2024. u 19:13
EVAKUACIJA IZ BONICE U GAZI: Više od 80 pacijenata, uključujući 35 dece ide u UAE
30. 07. 2024. u 22:10
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)