BAJDEN JE OTIŠAO RETORIKA O TRAMPU ISTA: Haris na skupu u Viskonsinu - U novembru se bira između slobode i haosa
PREDSTOJEĆI predsednički izbori u SAD predstavljaju izbor između slobode i haosa, izjavila je potpredsednica SAD Kamala Haris na predizbornom skupu u Viskonsinu.
Foto AP
-Verujemo u budućnost u kojoj svaka osoba ima priliku ne samo da preživi, već i da napreduje, rekla je Haris, i navela da je to bio njen prvi predizborni skup od kada je pokrenula kampanju za izbor za predsednika SAD, a nakon što je predsednik SAD Džozef Bajden odustao od trke za reizbor, prenosi AP.
Haris je na binu izašla uz pesmu "Sloboda" i u govoru poručila da u SAD "predatori zlostavljaju žene" a "potrošači se pljačkaju".
Potpredsednica je kampanju označila kao "kampanju u kojoj su ljudi na prvom mestu, za razliku od Trampove u kojoj su to korporacije i interesi".
Trampovu politiku opisala je kao zastarelu i zaostalu.
Agencija navodi i da je Haris od nedelje, kada je preuzela trku od Bajdena, prikupila za kampanju još 100 miliona dolara u donacijama.
Viskonsin je važna savezna država koju demokrate vide kao suštinski važnu za obezbeđivanje pobede na predsedničkim izborima, odnosno u tim državama demokratski kandidati za predsednike tradicionalno pobeđuju.
Republikanci su se u kampanji usmerili na Haris i poručili da su bili spremni za promenu i da im njen izbor nije promenio planove u kampanji.
Tramp je Haris dao nadimak „Lažljiva Kamala“, optužio je da nije bila dovoljno čvrsta prema kriminalcima dok je bila tužilac,
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)