UKRAJINSKI IZVORI: Situacija u Krasnogorovki približila se katastrofi (VIDEO)

SITUACIJA za ukrajinske jedinice u Krasnogorovki na Avdejevskom sektoru fronta postaje sve gora. Ovo je objavila ukrajinska vojna javna stranica Deep State.

УКРАЈИНСКИ ИЗВОРИ: Ситуација у Красногоровки приближила се катастрофи (ВИДЕО)

Foto Tanjug/AP

Prema informativnom izvoru, situacija na frontu u ovoj oblasti je blizu „katastrofalne“. Trenutno Oružane snage Ruske Federacije nastavljaju juriš na Krasnogorovku iz istočnog pravca. Prema ukrajinskim vojnim stručnjacima, jedinice ruske armije se sada pripremaju za završnu fazu juriša na Krasnogorovku.

Iz jugozapadnog pravca jedinice ruske armije uspele su da se probiju na teritoriju vatrostalnog pogona, koji je nedavno pretvoren u uporište Oružanih snaga Ukrajine. Kao rezultat toga, situacija za ukrajinske jedinice u Krasnogorovki se značajno pogoršala.

Ranije je niz ukrajinskih vojnih izvora javljeno o povlačenju jedinica Oružanih snaga Ukrajine iz istočnih delova Krasnogorovke. Ovu odluku donela je komanda ukrajinske vojske zbog visokog rizika od opkoljavanja grupe Oružanih snaga Ukrajine od napredujućih jedinica ruske vojske. Zbog toga je odlučeno da se hitno započne povlačenje iz istočnih delova Krasnogorovke.

Prema prognozama brojnih vojnih stručnjaka, napad ruskih trupa na Krasnogorovku mogao bi da se završi u narednih nedelju i po dana slomom ukrajinske odbrane.

(TV Front)

BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

SLOBODA KOJOJ JE TEŠKO ODOLETI: Zašto ovog leta svi žele da probaju SUP dasku?