HAMAS PRIHVATIO USLOVE ZA POSTIZANJE PRIMIRJA SA IZRAELOM U POJASU GAZE
LIDER Hamasa Ismail Hanije rekao je premijeru Katara Mohamedu bin Abdulrahmanu Al Taniju i šefu egipatske obaveštajne službe Abasu Kamelu da teroristička grupa prihvata njihove uslove za prekid vatre sa Izraelom, navodi se u zvaničnom saopštenju Hamasa.
Foto Tanjug/AP
U saopštenju se ne precizira koji su to uslovi. Visoki zvaničnik Hamasa rekao je isto za Al Džaziru.
- Brat mudžahid Ismail Hanijeh, šef političkog biroa pokreta Hamas, telefonirao je s katarskim premijerom šeikom Mohammedom bin Abdul Rahmanom Al Thanijem i egipatskim ministrom obaveštajnih službi Abbasom Kamelom i obavestio ih da je pokret Hamas odobrio njihov predlog u vezi sa sporazumom o prekidu vatre- navodi se u saopštenju Hamasa koje prenosi Al Džazira.
Američki, egipatski i katarski posrednici pregovarali su sa Hamasom poslednjih dana o trofaznom predlogu, koji je dobio zeleno svetlo od Izraela.
U prvoj fazi oslobađa se 33 taoca
Predlog nije objavljen, ali navodno se predviđa da će u prvoj fazi 33 živa taoca: žene, deca, starci i bolesni biti oslobođena tokom 40-dnevnog primirja, u zamenu za stotine palestinskih zatvorenika obezbeđenja.
(Tajms of Izrael)
BONUS VIDEO
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
OFANZIVA NA RAFU JE ODUSTAJANjE OD TALACA: Šolc i Netanijahu razgovarali telefonom
02. 05. 2024. u 16:12
IZRAEL SPREMAN DA POPUSTI? Da li je na pomolu dogovor sa Hamasom i prekid vatre u Gazi
28. 04. 2024. u 13:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)