NA FLORIDI STUPILA NA SNAGU ZABRANA ABORTUSA: Posle šest nedelja nije dozvoljen prekid trudnoće
ZABRANA većine abortusa na Floridi nakon šest nedelja trudnoće, pre nego što mnoge žene uopšte znaju da su trudne, stupila je danas na snagu, a pojedini lekari su zabrinuti da žene u toj saveznoj američkoj državi više neće imati pristup potrebnoj zdravstvenoj zaštiti.
Foto Shutterstock
Doktorka Lih Roberts, reproduktivni endokrinolog i specijalista za plodnost iz "Boka Fertiliti" u Boka Ratonu, rekla je da zakone protiv abortusa koje donose Florida i druge "crvene" države pišu ljudi koji ne razumeju medicinu, preneo je AP.
Pravila ne utiču samo na žene koje žele prekid trudnoće kao lični izbor, već i na problematične trudnoće za žene koje žele da imaju bebu.
-Sprečavamo ih da dobiju negu dok im to bukvalno ne spase živote, ponekad na račun njihove plodnosti, rekla je Robertsova.
Nova zabrana ima izuzetke vezane za slučajeve silovanja i incesta, ali prema rečima Robertsove, zdravstvenim radnicima i dalje je onemogućeno da izvrše abortus u trudnoći koja nije održiva za koju znaju da može postati smrtonosna, na primer kada fetusu nedostaju organi ili je implantiran van materice, sve dok zapravo ne postane smrtonosna.
-Rečeno nam je da moramo da sačekamo dok majka ne postane septična da bismo mogli da intervenišemo, rekla je Robertsova.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)