ŠVEDSKA NA KORAK OD NATO: Turski parlament odobrio zahtev, odluka još na Mađarima
Turski parlament odobrio je zahtev Švedske za pristupanje NATO.
Foto: EPA
Švedski zahtev je poslat turskom predsedniku Redžepu Tajipu Erdoganu na konačno potpisivanje, nakon čega će biti prosleđen američkom Stejt departmentu, prenosi Blumberg.
Da bi Švedska postala punopravna članica Alijanse, potrebno je da njen zahtev odobri i mađarski parlament.
Švedska je, zajedno sa Finskom, napustila tradicionalnu politiku vojne neutralnosti da bi zatražila zaštitu pod bezbednosnim kišobranom NATO, posle ruskog napada na Ukrajinu u februaru 2022. godine.
Finska se pridružila savezu u aprilu 2023. i postala 31. članica NATO, nakon što je turski parlament ratifikovao kandidaturu te zemlje.
(Telegraf)
BONUS VIDEO -NIJE SE JAVIO, VEĆ SU UPUCANI Pričao sam s Arkanom neposredno pred ubistvo, video mrtve pre policije
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)