U STRAHU OD SEVERNE KOREJE: Udružuju se Amerika, Južna Koreja i Japan
SAD, Južna Koreja i Japan saglasili su se o osnivanju konsultativne grupe na visokom nivou radi suprotstavljanja severnokorejskim sajber napadima za koje kažu da pomoću njih Severna Koreja finansira svoje programe nuklearnog naoružanja, saopštila je danas kancelarija južnokorejskog predsednika.
Foto: Profimedia
Zamenica savetnika za nacionalnu bezbednost SAD za sajber tehnologije En Nojberger razgovarala je u Vašingtonu prošle sedmice sa svojim južnokorejskim i japanskim kolegama.
Oni su se dogovorili da održavaju tromesečne sastanke u novom formatu radi jačanja efikasnosti tri zemlje u reagovanju na globalne sajber pretnje, uključujući zajedničko suprotstavljanje sajber aktivnostima Severne Koreje, navodi se u saopštenju, preneo je Rojters.
Lideri SAD, Južne Koreje i Japana sastali su se na samitu u avgustu u Kemp Dejvidu, kada su se dogovorili da se formira nova trilateralna radna grupa, koja će se baviti sajber pretnjama Severne Koreje.
U izveštaju Ujedinjenih nacija se navodi da je Severna Koreja pojačala krađu kriptovaluta prošle godine, koristeći sofisticirane tehnike.
Severna Koreja je demantovala optužbe o hakovanju i ostalim sajber napadima.
(RT Balkan)
BONUS VIDEO: SUSRET O KOME SE PRIČA: Putin pokazuje Kim Džong Unu nove objekte na kosmodromu "Vostočni"
Preporučujemo
SUSRET STARIH PRIJATELjA: Kim Džong Un više od sat vremena razgovarao sa Lavrovom (FOTO)
19. 10. 2023. u 12:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)