KIJEV TVRDI: Pregovor sa moskvom na bojnim polju, pitanje isporuke američkih dalekometnih raketa nije zatvoreno
ŠEF ukrajinske diplomatije Dmitrij Kuleba izjavio je da pitanje o isporukama američkih balističkih raketa ATACMS Ukrajini nije zatvoreno.
Foto: Profimedia/Ilustracija/liveuamap
Prema njegovim rečima, SAD će doneti odluku o tome kada bude završena analiza podataka.
-U mom poslednjem razgovoru s američkim državnim sekretarom to je bilo razmatrano. On je potvrdio da se analiziraju pojedini elementi u vezi s upotrebom, količinom, da bi se donela konačna odluka, rekao je Kuleba i dodao da su Velika Britanija i Francuska isporučile Ukrajini dalekometne rakete.
Prema njegovom mišljenju, prirodno je da se SAD i Nemačka pridruže toj koaliciji.
Foto Tanjug/AP
PUT KA PREGOVORIMA S MOSKVOM JE NA BOJNOM POLjU
Ministar inostranih poslova Ukrajine Dmitrij Kuleba smatra da je put ka diplomatiji s Rusijom na bojnom polju.
-Nijedna zemlja na svetu ne želi mir više nego Ukrajina. Ipak, neki ratovi nisu samo sukobi ili teritorijalni sporovi, rekao je Kuleba tokom susreta ambasadora u Beču, uključivši se putem video-veze.
Prema njegovim rečima, sukob ne može biti prekinut jednostavno, za pregovaračkim stolom, jer bi zamrzavanje konflikta Rusiji dalo mogućnost da predahne i da iskoristi to za pripremu za novi napad.
Kuleba je dodao da je neophodan „pravedan, stabilan mir“ u skladu s formulom predsednika Ukrajine Vladimira Zelenskog.
Šef ukrajinske diplomatije je dodao da „pravednog mira“ neće biti bez teritorijalne celovitosti Ukrajine u okviru granica utvrđenih 1991. godine.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - U STROJU NAJBOLjIH: "Novosti" na obuci novih pripadnika 72. brigade za specijalne operacije
Preporučujemo
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)