KAZNE DO 300 EVRA: Nema više "rezervisanja" mesta na plaži - na snazi odluka u ovim španskim letovalištima

Novosti online

31. 07. 2023. u 11:52

PRIMORSKA mesta oko španskog grada Malage objavila su rat kupačima koji ujutru postave suncobrane na plaži kako bi rezervisali mesto. Ova praksa sada može turiste da košta do 300 evra.

КАЗНЕ ДО 300 ЕВРА: Нема више резервисања места на плажи - на снази одлука у овим шпанским летовалиштима

Foto: Profimedia

Takozvani "rat suncobranima" godinama je uobičajena praksa u Levanteu, na jugoistočnoj španskoj obali, gde ranoranioci ostavljaju svoje stvari na plaži, ponekad i u zoru, kako bi imali dobro mesto na pesku pre nego što nastane gužva.

Stanovnici grada Alikante završili su i u britanskim novinama pod optužbom da zauzimaju pozicije na prvoj crti pre izlaska sunca kako bi turiste lišili komada peska. Ova bitka sada je stigla do obale Malage, na jugu Španije, gde su neka mesta već preuzela mere za suzbijanje ove kontroverzne prakse.

Kazne do 300 evra

Mesta Algarobo, Velez Malaga i Toroks odobrila su novčane kazne do 300 evra za one koji ostavljaju svoje stvari bez nadzora s jedinom svrhom čuvanja mesta na plaži. Pritom su sledila primer iz okoline Valensije, sa spomenute obale Levantea, gde mesta Kuljera, Oropesa i Kalpe primenjuju strože kazne koje dosežu 3.000 evra za istu praksu.

- Nepošteno je da prva linija uz more, koju svi toliko žele, bude rezervisana - rekla je Vanesa Lopez, zadužena za plaže u većnici mesta Toroks, za novinsku agenciju EFE. - Redovno pronalazimo napuštene stolice, suncobrane i druge stvari - dodala je.

Lopez kaže da mesto sada ima pravilnik o zabrani "rezervacije fizičkog prostora na plažama, u bilo koje doba dana ili noći, stavljanjem u pesak bilo koje vrste predmeta ili stvari bez fizičke prisutnosti vlasnika."

Mera je rezultat "brojnih pritužbi" stanovnika i kupača koji tvrde da je prvi red obale satima zauzet bez prisutnosti vlasnika tih predmeta.

Lokalna policija patrolira plažom kako bi proverila poštuju li se propisi. Policajci, u slučaju otkrivanja nepravilnosti, uklanjaju predmete koji satima nisu pod nadzorom vlasnika. Ako žele da im se vrate, vlasnici moraju platiti cenu preuzimanja između 30 i 50 evra, u zavisnosti od lokacije.

Vlasnici mogu preuzeti svoje stvari u policijskoj stanici u roku od 14 dana, pre nego što steknu kategoriju "otpada".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
STEPA KOD JEDRENA OSVETIO UGLJEŠU I VUKAŠINA: Pre 85 godina u Čačku preminuo vojvoda Stepa Stepanović, veliki srpski vojskovođa

STEPA KOD JEDRENA OSVETIO UGLjEŠU I VUKAŠINA: Pre 85 godina u Čačku preminuo vojvoda Stepa Stepanović, veliki srpski vojskovođa

BRIŽLjIVO upakovane dve nagorele voštanice i jedna raskošna osmanska sablja pronađene u skromnoj sobi Stepe Stepanovića posle njegove smrti 27. aprila 1929. otkrile su da veliki vojskovođa nije smatrao pobede na Ceru i Solunskom frontu najvažnijim bitkama koje je vodio, već osveta srednjovekovnih srpskih vitezova izginulih u Maričkoj bici.

28. 04. 2024. u 06:30

REZOLUCIJOM O SREBRENICI PRIKRIVAJU SVOJE ZLOČINE: Nemačka istorijski falsifikat potura na godišnjicu oslobođenja Dahaua, fabrike smrti

REZOLUCIJOM O SREBRENICI PRIKRIVAJU SVOJE ZLOČINE: Nemačka istorijski falsifikat potura na godišnjicu oslobođenja Dahaua, fabrike smrti

NEMAČKA koja je glavni sponzor sarajevske „Rezolucije o Srebrenici“ pokušava da progura taj cinični istorijski falsifikat kroz Generalnu skupštinu UN u vreme jedne tragične godišnjice, oslobođenja koncentracionog logora Dahau, nespornog svedočanstva o najvećem genocidnom programu u istoriji čovečanstva čiji je autor – Nemačka.

28. 04. 2024. u 07:00

Komentari (0)

NOVAK ĐOKOVIĆ GLEDA I NE VERUJE! Evo šta je Rafael Nadal upravo rekao o Noletu u Madridu