"POČINJEMO DA OSEĆAMO EFEKTE STVARNOSTI" Micotakis traži više koraka zbog klimatskih promena
GRČKI premijer Kirijakos Micotakis izjavio je danas da Grčka treba da preduzme više koraka u borbi protiv efekata klimatskih promena, nakon što su Grčku pogodili šumski požari.
Foto AP
On je rekao da Grčka treba da reformiše način gašenja požara i politiku prevencije, kao i da učini više za ublažavanje uticaja klimatskih promena. Micotakis je, tokom sastanka sa predsednicom Grčke Katerinom Sakelaropulu, kazao da je klimatska kriza možda realnost, ali da ne može biti izgovor.
- Naša zemlja bi trebalo da preduzme više koraka... da bude spremna da ublaži, koliko je to moguće, efekte stvarnosti koju mi već počinjemo da osećamo, a to bi moglo imati dramatične efekte na mnoge različite aspekte našeg ekonomskog i društvenog života - istakao je Micotakis.
U požarima širom Grčke, koje pojačavaju jaki vetrovi i temperatura viša od 40 stepeni Celzijusa, sinoć su nastradale još dve osobe u centralnoj Grčkoj, čime se broj poginulih u požarima popeo na pet.
Vatrogasci su saopštili da je do sada tokom godine bilo više od 500 šumskih požara širom zemlje. Dok su letnji požari uobičajeni u Grčkoj, naučnici kažu da je više temperature i suvo vreme pretvaraju u mediteransko žarište klimatskih promena.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)