KIJEV NASTAVLJA PROGON PRAVOSLAVNE CRKVE: Uhapšen mitropolit, predat Službi bezbednosti
MITROPOLITA kanonske Ukrajinske pravoslavne crkve Jefema uhapsila je granična služba Ukrajine u Kijevskoj oblasti, objavile su "RIA Novosti".
Foto: Jutjub printskrin/ John Sydor
Kako su saopštili pravoslavni novinari Ukrajine, mitropolit Jefrem je predat Službi bezbednosti Ukrajine, a kako se ironično dodaje, episkop je prosleđen na "srdačni razgovor".
Prilikom hapšenja kod njega je pronađen telefon koji je, kako navode kijevske službe, bio pun brojeva ruske mobilne telefonije, a sadržao je podatke o "antiukrajinskim aktivnostima".
Jefrem je mitropolit Krivog Roga i Nikopolja.
Ukrajinske vlasti su tokom protekle godine organizovale najveći talas progona UPC u novijoj istoriji zemlje.
Pozivajući se na njenu povezanost sa Rusijom, lokalne vlasti u različitim regionima Ukrajine odlučile su da zabrane delovanje UPC, a parlamentu zemlje je podnet predlog zakona o njenoj de fakto zabrani u Ukrajini.
Kijev je uveo sankcije nekim predstavnicima sveštenstva UPC. Služba bezbednosti Ukrajine počela je da otvara krivične postupke protiv sveštenstva UPC, da sprovodi "kontraobaveštajne aktivnosti" – pretrese episkopa i sveštenika, u crkvama i manastirima, u potrazi za dokazima "antiukrajinskog delovanja".
BONUS VIDEO: POSLEDICE GRANATIRANjA NIKOLAJEVA - Pogledajte snimke ruševina iz ukrajinskog grada
Preporučujemo
IZASLANIK VATIKANA OTPUTOVAO U RUSIJU: Posle Kijeva, kardinal Zupi u Moskvi
27. 06. 2023. u 18:14
ZASTRAŠUJUĆI SNIMAK IZ GRČKE: Devojčicu (3) struja odnela kilometrima od obale (VIDEO)
27. 06. 2023. u 12:37
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)