UDARNA VEST: Ruska vojska uništila poslednji ukrajinski ratni brod
RUSKA avijacija je visokopreciznim udarom uništila poslednji vojni brod Ratne mornarice Ukrajine, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Foto printskrin national interest
Kako prenose "RIA Novosti", brod "Jurij Olefirenko" je uništen 29. maja ove godine u luci grada Odese.
"Dvadeset devetog maja, kao rezultat napada visokopreciznim oružjem Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije, u luci Odese uništen je poslednji vojni brod Vojno-pomorskih snaga Ukrajine 'Jurij Olefirenko'", navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane Ruske Federacije.
Pomenuti brod prvobitno je bio deo Vojno-pomorske flote SSSR-a, kojoj se pridružio 1971. godine, da bi 1996. postao deo ukrajinske vojske.
Podsetimo, ruska vojska je poslednjih dana izvela uspešne raketne napade po važnim komandnim centrima Ukrajine, među kojima su i centri vojnoobaveštajnih službi, kako je to juče rekao predsednik RF Vladimir Putin.
Prema rečima ruskog ministra odbrane Sergeja Šojgua, Ukrajina je tokom maja izgubila više od 16.000 vojnika.
(RT)
Preporučujemo
RUSIJA UPOZORILI NEMCE: Naš odgovor biće neizbežan i veoma osetljiv za Berlin
29. 05. 2023. u 17:35
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)