"HAMAS ĆE PLATITI CENU" Odjekuju eksplozije i sirene - Izraelska vojska ispalila rakete na Pojas Gaze (VIDEO)

Новости онлајн

07. 04. 2023. u 07:39

IZRAELSKA vojska danas je saopštila da je gađala položaje Hamasa u Pojasu Gaze, nakon što su u četvrtak iz južnog Libana i Gaze ispaljene rakete na Izrael.

ХАМАС ЋЕ ПЛАТИТИ ЦЕНУ Одјекују експлозије и сирене - Израелска војска испалила ракете на Појас Газе (ВИДЕО)

Foto: Tvitter/Printscreen/@Spriter99880

Vazdušni napadi su usledili u vreme dok se izraelski bezbednosni vrh sastajao kako bi razgovarao o odgovoru na granatiranje te zemlje, preneo je Sputnjik. 

Odbrambene snage Izraela saopštile su da su se na jugu te zemlje oglasile sirene za vazdušnu opasnost.

U saopštenju se navodi da su mete uključivale tunele "terorista" u oblastima Bejt Hanun i Kan Junis.

- Napadnute su dve lokacije za proizvodnju oružja koje koristi teroristička organizacija Hamas na severu i u centru Pojasa Gaze. Napad je izveden kao odgovor na poteze Hamasa poslednjih dana. Hamas snosi odgovornost za ono što se dogodilo i on će platiti cenu - dodaje se u saopštenju izraelskih odbrambenih snaga.

Izraelska vojska je ranije saopštila da je najmanje jedna raketa ispaljena na teritoriju Izraela iz pravca Libana, i da je ta raketa uspešno presretnuta.

Do napada je došlo u vreme porasta tenzija između Jevreja i muslimana nakon upada izraelska policije u kompleks džamije Al Aksa u Jerusalimu ranije ove nedelje, kada je došlo do sukoba izraelske policije i muslimanskih vernika.

Otkako je Ramazan počeo 22. marta, veliki broj muslimana je u više navrata pokušavao da prenoći u džamiji, što je praksa koja je obično dozvoljena samo tokom poslednjih 10 dana praznika.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SVET JE ZAPANJEN! Niko ne može da veruje šta je Rus uradio u Srbiji! (VIDEO)