"TO TREBA SADA DA KOMENTARIŠE BELA KUĆA" Zaharova reagovala na navode američkog novinara o eksploziji na Severnom toku
RUSIJA je više puta govorila o umešanosti Amerike i država NATO u eksplozije na gasovodima „Severni tok“ i navode koje je sada izneo američki novinar Sejmur Herš treba da komentariše Bela kuća, rekla je portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Foto: Tanjug/Alexander Demyanchuk/TASS Host Photo Agency Pool via AP
- Stav Rusije o umešanosti SAD i NATO više puta smo iznosili, ukazujući da oni to nisu ni krili, već su se hvalili na sva usta namerom da unište civilnu infrastrukturu kojom je Evropa dobijala ruske energente“, napisala je Zaharova na svom Telegram kanalu.
- Sve te činjenice sada treba da komentarišu u Beloj kući - rekla je Zaharova.
Herš, lauerat Pulicerove nagrade, navodi da su američki ronioci tokom vojnih vežbi NATO „Baltops“ u leto 2022. godine postavili eksplozivne naprave pod gasovode, a da su tri meseca kasnije aktivirali Norvežani. Kako navodi Herš, američki predsednik Džozef Bajden odlučio se za divrziju posle devet meseci tajnih diskusija sa timom za nacionalnu bezbednost.
Podsetimo, napadi na dva ruska gasovoda koji izvoze gas u Evropu – na „Severnom toku“ i „Severnom toku 2“ dogodili su se 26. septembra. Operator „Severnog toka“, kompanija „Nord strim AG“ saopštila je da je došlo do velikih oštećenja i da je nemoguće proceniti kada će ona biti otklonjena. Nemačka, Danska i Švedska nisu isključile mogućnost da je reč o planiranoj diverziji. Glavno tužilaštvo Rusije pokrenulo je krivičnu istragu o delu međunarodnog terorizma.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
SPAŠENA POSLE 40 SATI U RUŠEVINAMA: Spasioci u Salkinu u Siriji izvlače iscrpljenu devojčicu
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)