VESELO ZA KRAJ POSETE: Lukašenka iz Afrike ispratio jarac i počasna straža (VIDEO)

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

01. 02. 2023. u 19:00

BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko završio je zvaničnu posetu Zimbabveu. Na aerodromu u Harareu je bilo veoma veselo.

ВЕСЕЛО ЗА КРАЈ ПОСЕТЕ: Лукашенка из Африке испратио јарац и почасна стража (ВИДЕО)

Foto: Profimedia/Ilustracija

Na aerodromu su se šarenile nacionalne boje Zimbabvea. Lukašenka je ispratila počasna straža, stanovništvo je plesalo i pevalo pesme, a ukrašeni jarac je bio deo orkestra.

Podsećamo, on je u zvaničnoj poseti Zimbabveu bio od 30. januara i sa predsednikom Zimbabvea Emersonom Mnangagvom je imao niz sastanaka.

To nije prvi sastanak dvojice lidera. Mnangagva je bio u Minsku u zvaničnoj poseti u januaru 2019. godine. Tada su dve zemlje organizovale veliki broj sastanaka i potpisali niz sporazuma.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: I PINGVINI SU SE SMRZAVALI: Ovo su najniže izmerene temerature

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

SARAJEVSKI ŠARM NA DORĆOLU: Branko Đurić Đuro ozbiljno nasmejao publiku u Fondaciji Mozzart