ATENTAT NA DIREKTORA RUSKOG DOMA: Rusi besni - traže odgovore od nadležnih u Centralnoafričkoj republici

RUSKA Ambasada u Centralnoafričkoj Republici uputiće notu Ministarstvu spoljnih poslova te zemlje zahtevajući hitnu sveobuhvatnu istragu terorističkog napada na direktora Ruskog doma Dmitrija Sitija.

АТЕНТАТ НА ДИРЕКТОРА РУСКОГ ДОМА: Руси бесни - траже одговоре од надлежних у Централноафричкој републици

Foto: Depositphotos

- Ruski ambasador u Centralnoafričkoj Republici Aleksandar Bikantov posetio je danas direktora Ruskog doma Dmitrija Sitija u bolnici u mjestu Bangui gdje se nalazi na lečenju nakon što je prošlog petka ranjen u eksploziji - saopštila je Ambasada na "Fejsbuku".

U saopštenju se dodaje da će Sitij biti prebačen u Rusiju na dalje lečenje.

- Sitij je u stabilnom, ali veoma teškom stanju. Lekari se i dalje bore za njegov život. On se mora hitno prebaciti u bolnicu u Rusiju - navodi se u saopštenju.

Ruska Ambasada saopštila je u petak da je Sitij ranjen u eksploziji naprave, odnosno paketa koji je primio.

Oko ruske Ambasade u Centralnoafričkoj Republici pojačana je bezbednost.

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da je reč o terorističkom napadu. 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

Delta Real Estate lider zelene gradnje u Srbiji