ELON MASK ODOLEO PRITISCIMA VLASTI: "Neću uvesti cenzuru nad ruskim medijima"

08. 03. 2022. u 14:14

ELON Mask je pokazao da je kompletni apsolutista slobode govore time što neće cenzurisati ruske vesti. Za njega su sve vesti neka vrsta propagande.

ЕЛОН МАСК ОДОЛЕО ПРИТИСЦИМА ВЛАСТИ: Нећу увести цензуру над руским медијима

Foto: Printscreen/Jutjub/TED

Izvršni direktor Tesle Elon Mask rekao je da su mnogi svetski lideri primoravali kompaniju da blokira ruske vesti. Dokaz tome da postoji veliki pritisak na međunarodne kompanije je taj da su Apple, Google, Microsoft, Twitter, YouTube zabranile novinske mreže RT i Sputnjik koje kontroliše Rusija.  

Odgovor Maska na argument da su ruski izvori propaganda je da su sve vesti neka vrsta propagande, samo su neke veća propaganda od drugih. 

Teslin Starlink je sistem satelita koji ima za cilj da obezbedi pristup internetu preko svemira. Istovremeno, Mask je rekao da kompanija mora da promeni prioritet u odnosu na sajber odbranu kako bi sprečio ometanje signala i kako bi mogao da održi gradove konektovanim i hitne službe dostupnim za spasavanje života.

Osnivač kompanije je pokazao koliko je zagovornik slobode govora i slobodnog protoka informacija time što je na Tviteru napisao da neće blokirati ruske vesti ni pod pretnjom pištolja i da će uvek biti apsolutista slobode govora. 

(srbijadanas)

BONUS VIDEO: RUSKI TENKOVI SVE BLIŽE KIJEVU: Putinova armija napreduje ka glavnom gradu Ukrajine

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!