SAD PROTERUJU RUSKOG IZASLANIKA: Drugi čovek ruske ambasade će morati da napusti Vašington
SJEDINjENE Države proteruju iz Vašingtona savetnika-izaslanika ruske ambasade kao odgovor na odluku Rusije da iz američke diplomatske misije u Moskvi protera zamenika ambasadora Barta Gormana, rekli su za Sputnjik u Stejt departmentu.
Foto: Printskrin Youtube/Accountability Media
U pitanju je druga najznačajnija funkcija posle ambasadora.
- Spremni smo da potvrdimo: SAD su informisale ambasadu Rusije da proterujemo savetnika-izaslanika. To je direktan odgovor na ničim izazvano proterivanje zamenika šefa naše misije od strane Rusije, koji ima dve nedelje za odlazak iako nije završio trogodišnji mandat - rekao je visoko pozicionirani diplomata Stejt departmenta.
Kako navode, u donošenju odluke rukovodili su se principima "pariteta i pravednosti".
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)