NEKI ZAHTEVI SU NEPRIHVATLJIVI: Ovo su detalji dokumenta koji je Moskva poslala SAD
SJEDINjENE Američke Države dobile su odgovor od Rusije na pismo koje su pre tri nedelje uputile Kremlju, potvrdio je zvaničnik Stejt Departmenta i rekao da je odgovor predat ambasadoru SAD u Moskvi.
Foto: Pixabay
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije objavilo je da je predalo pismo ambasadoru, prenose RIA novosti.
- Danas, 17. februara, američki ambasador Džon Saliven pozvan je u Ministarstvo spoljnih poslova Rusije i predato mu je pismo u kom se iznosi reakcija na prethodno dobijen odgovor SAD o ruskom nacrtu ugovora između Ruske Federacije i Sjedinjenih Američkih Država o bezbednosnim garancijama - navodi se u saopštenju ruskog Ministarstva.
Ministarstvo je u dokumentu posebno naglasilo neprihvatljivost zahteva za povlačenjem ruskih trupa iz određenih područja zemlje. Ministarstvo je istaklo da je Rusija zabrinuta zbog rastuće vojne aktivnosti Sjedinjenih Država i NATO-a direktno u blizini ruskih granica, "dok se naše 'crvene linije' i suštinski bezbednosni interesi, kao i suvereno pravo Rusije da ih štiti, i dalje ignorišu”.
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Uskoro opširnije
Preporučujemo
AMERIKA RAZMIŠLjA O RECIPROČNIM MERAMA: Rusija proteruje zamenika šefa američke misije
17. 02. 2022. u 14:57
LAVROV PRAVO U METU: NATO radi ono za šta nas optužuje - prevazišli su sve granice!
17. 02. 2022. u 13:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)