NAŠAO JE KRIVCA ZA INFLACIJU: Erdogan dao otkaz još jednom državnom službeniku zbog ekonomske krize

TURSKI predsednik Redžep Tajip Erdogan otpustio je direktora Državnog instituta za statistiku, koga smatra odgovornim za inflaciju koja je pogodila tu zemlju.

НАШАО ЈЕ КРИВЦА ЗА ИНФЛАЦИЈУ: Ердоган дао отказ још једном државном службенику због економске кризе

Foto: EPA

Cene u Turskoj su drastično skočile narednih meseci, jer se Turska suočava sa ekonomskom nestablinošću i nestabilnom nacionalnom valutom.

Turska se u dobroj meri uslanja na uvoz za svoje energetske i potrošačke potrebe.

Inflacija je u decembru zvanično bila 36,08 odsto, što je povećanje u odnosu na novembar, kada je bila 21,31 odsto.

Erdogan je, takođe, danas imenovao Bekira Bozadaga, člana vladajuće AK partije, za ministra pravde.

Navodi se i da je bivši ministar pravde Abdulhamit Gul podneo ostavku, ali nije dao razlog.

Bozadag je bio ministar pravde za vreme predsedničkog mandata Erdogana, u dva navrata (2013-2015 i 2015-2017), nakon čega je postao zamenik premijera, gde je ostao do 2018. godine.

BONUS VIDEO: ANGELI MERKEL ZAZVONIO TELEFON NA SASTANKU SA PUTINOM - Njegova reakcija će vas oduševiti

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

Društvena odgovornost kao temelj poslovanja kompanije Meridianbet