STRADALA I TRI BRITANCA: Među poginulima u terorističkom napadu dete i dvoje odraslih
TRI osobe britanske nacionalnosti, uključujući i dete, poginuli su u terorističkom napadu ispred aerodroma u Kabulu, izjavio je danas ministar spoljnih poslova Velike Britanije Dominik Rab.
Foto: Tanjug
Samoubilački teoristički napad izvela je ISIS-K grupa, ogranak takozvane Islamske države.
Rab je rekao da je duboko pogođen saznanjem da su dva Britnaca i jedno dete britanske nacionalnosti ubijeni u terorističkom napadu, a još dvoje je povređeno, preneo je "Skaj njuz".
-To su bili nevini ljudi i tragedija je što su ih u pokušaju da dovedu svoje voljene na bezbedno u Veliku Britaniju ubile kukavice teroristi. Ovaj podli napad oslikava u kakvoj su opasnosti oni koji se nalaze u Avganistanu i pokazuje zašto radimo sve što je u našoj moći da izvučemo ljude odande, kazao je Rab.
Tri žrtve dolaze iz tri različite porodice, a svi su čekali ispred aerodroma da se evakuišu iz Kabula.
Preporučujemo
SVE VIŠE MRTVIH U KABULU: Broj žrtava napada Islamske države na aerodromu skočio na 170
27. 08. 2021. u 16:55
STRAVIČNI PODACI: Broj poginulih u eksplozijama u Kabulu porastao na 110!
27. 08. 2021. u 12:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)