PROTESTI PROTIV BOLSONARA: Brazilci ponovo na ulicama
VIŠE desetina hiljada Brazilaca protestovalo je ponovo širom zemlje protiv predsednika Žaira Bolsonara, koji je predmet preliminarne istrage zbog sumnje da nije prijavio pokušaj korupcije u kupovini vakcina protiv virusa korona.
Foto: Tanjug AP
U protestima od kraja maja traži se odlazak Bolsonara, kojeg optužuju za loše upravljanje pandemijom virusa korona koja je već odnela više od 500.000 života u zemlji od 212 miliona stanovnika.
"Genocidni Bolsonaro", "To nije negacionizam, to je korupcija" ili "Da vakcinama", samo su neki od natpisa koje su nosili demonstranti u centru najvećeg grada Sao Paula.
Okupljanja su na poziv opozicije održana u nekoliko gradova, uključujući Braziliju, Belem, Resife i Porto Alegre.
Bolsonaro je osumnjičen da je zanemario sumnje u korupciju koje mu je izneo zvaničnik Ministarstva zdravlja.
Svedočeći pred istražnim odborom Senata, taj zvaničnik je rekao da je bio podvrgnut "netipičnom pritisku" da odobri uvoz doza indijske vakcine Kovaksin za koje je smatrao da su previsoke, preneo je Index.hr.
U petak je brazilsko državno tužilaštvo najavilo otvaranje preliminarne istrage protiv šefa države na temelju optužbi trojice senatora koji ga optužuju za "prevaru" u ovoj aferi.
Preporučujemo
SRUŠIO SE VOJNI AVION: U letelici na Filipinima bilo 85 osoba! (FOTO/VIDEO)
04. 07. 2021. u 07:44 >> 07:44
ŠTA JE UZROK PADA AVIONA? U toku je istraga, zvaničnici tvrde da nije napadnut (FOTO)
04. 07. 2021. u 10:23
BRUTALAN NAPAD IRANA NA AMERIČKI RATNI BROD: Pogledajte kako je to izgledalo, odjeknula ogromna eksplozija (VIDEO)
IRAN objavio snimak napada na američki ratni brod u vodama UAE.
11. 05. 2026. u 11:54
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
BRAĆO SAVEZNICI, ŠTA TO RADITE? Rusi besni, Putin upozorava: "I Ukrajina je htela u EU, vidite šta joj se desilo - bolje održite referendum"
"PRATIMO posledice dešavanja oko Ukrajine. A gde je to počelo? Sa težnjom Ukrajine da se pridruži Evropskoj uniji."
10. 05. 2026. u 17:21 >> 17:33
Komentari (0)