NOVI BOJKOT UČENIKA I RODITELJA U ZAGREBAČKOJ ŠKOLI: Zbog problematičnog deteta nema nastave
Mesecima se ne može rešiti problem sa devetogodišnjakom koji ometa nastavu, a ponovo učenici ne idu u školu.
Foto: AP
Problematični devetogodišnjak koji već mesecima izaziva burne reakcije učenika i roditelja iz dve škole koje je do sada pohađao i dalje je u fokusu hrvatske javnosti. Nakon petodnevnog bojkota nastave što je upisan u jednu zagrebačku školu od strane roditelja koji nisu pustili decu na nastavu, učenik se ponovo pojavio i izazvao buru nezadovoljstva i novu obustavu nastave.
Dečak kojeg optužuje da se neprikladno odnosi sa vršnjacima u četvrtom razredu, vređa ih i dira na intimna mesta prvo je u jednoj školi izazvao masovno ispisivanje učenika iz njegovog razreda u kojem je ostao samo jedan učenik, a nastavnica je zbog tehnološkog viška ostala bez posla. Kada je premešten u drugu školu nastavio je sa svojim ponašanjem koje je revoltiralo i decu i njihove roditelje, a sustav nije poduzeo ništa da se to reši. Čak je i ministar obrazovanja Radovan Fuks optužio roditelje da koriste „balvan revoluciju“, izraz koji se u Hrvatskoj koristio za Srbe u Krajini, a njegova saradnica je izjavila da se ne može dozvoliti da „ulica određuje ponašanja u školi“. Ipak, roditelji su postigli da prosvetne vlasti nađu neko rešenje, posle meseci kada su sklanjali glavu u pesak i nisu uradili ništa. Na kraju je dogovoreno da dečak ima dva asistenta na nastavi i da do kraja godine neće doći u školu, ali on se ipak pojavio.
Nesrećni ravnatelj škole ponudio je ostavku, u nemogućnosti da sam reši problem, roditelje zastupa advokat, a učiteljsko veće podržava roditelje da deci do daljnjega ne dozvole dolazak u školu. Oni poručuju da ih se stalno omalovažava, a da njihova deca trpe neviđene pritiske celog sustava koji očito ne funkcioniše. „Osećamo se izigrano i razočarano, a sustav koristi „figu u džepu“, poručuju roditelji koji smatraju da sustav uporno brani nasilnike i da je uvek „na njihovoj strani“.
Nasilja među školskom decom u Hrvatskoj sve je više, a nema ni preventivnih mera koje bi to sprečile. Nasilnici se u pravilu izvuku, a samo neke škole poštuju nultu tačku tolerancije za nasilnike. U slučaju devetogodišnjeg deteta neprikladnog ponašanja situacije je još komplikovanija jer roditelji odbijaju za svoje dete sveukupnu procenu stručnjaka, a u ministarstvu obrazovanja stalno ponavljaju da svako ima prava na školovanje. Sve je to dovelo do novog bojkota 1000 dece u zagrebačkoj školi koji do daljnjega neće pohađati nastavu zbog problematičnog učenika. Pred školom roditelji nose transparente „sve ste znali od početka, koga se to štiti“ i „škola je mesto bez nasilja“, a ministarstvo obrazovanja po običaju ćuti i pušta da se rešenje nađe bez njih.
Preporučujemo
TOTALNA ESKALACIJA RATA: Eksplozije u Bejrutu, Iran lansirao nove rakete, SAD i Britanija šalju vojsku!
11. 03. 2026. u 07:17 >> 07:43
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)