OBJAVLJENI ZVANIČNI PODACI POPISA STANOVNIŠTVA: Hrvatska ima svega 3,88 miliona stanovnika
U HRVATSKOJ danas živi svega 3,88 miliona stanovnika, za razliku od pre deset godina kada ih je bilo 4,3 miliona.
Foto: piksabej
Pokazuju to zvanični podaci popisa stanovništva koje je objavio Državni zavod za statistiku. Isto tako, stanovnici Hrvatske spadaju među najstarije u Evropi, a broj domaćinstava je smanjen za 5,3 odsto. Najmanji pad beleži grad Zagreb, Dubrovačka i Zadarska županija, a najveći Vukovarsko-sremska županija koja je ostala bez 35.000 ljudi. Tek kada budu objavljeni svi podaci, videće se hoće li Srbi u nekim gradovima zadržati prava iz Ustavnog zakona.
Ovaj popis rađen je delimično i digitalno, ali je trajao duže nego onaj od pre deset godina, zbog problema sa kovidom.
BONUS VIDEO:
PINK PANTERI UHAPŠENI U ATINI: Pala i dva Srbina zbog pljačke prodavnice skupocene odeće
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
STIŽE EVRO UMESTO KUNE: Hrvatska se uveliko sprema za "gubitak" nacionalne valute
11. 01. 2022. u 23:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"PREVIŠE JE LEPA, ŽELIM NjEN SKALP!" Brižit puca od ljubomore, žene vidi kao pretnju: "Neće doći u Jelisejsku palatu!"
UTICAJNI francuski novinar Florijan Tardif u svojoj novoj knjizi tvrdi da je Brižit Makron uverena da su sve žene potencijalne pretnje njenom braku, te da žele da zavedu njenog supruga Emanuela Makrona.
25. 05. 2026. u 11:20
Komentari (2)