KAKO HRVATI “DERU” TURISTE: Dvostruki aršini - za domaće goste jedna, za strance druga cena
STRANIM turistima jedna, domaćima druga cena.
Foto: Free Images Pixabay
Ovo je princip koga se mnogi pridržavaju, a na svojoj koži ga je osetila jedna Hrvatica na odmoru u domovini. Iako ovaj stav na hrvatskoj obali dugo izaziva brojne kritike i turista, ali i domaćih, nastavlja da postoji. I nije uvek reč o samo par kuna razlike u ceni.
“Večernji list” preneo je priču Hrvatice koja inače živi u Nemačkoj. Ona je osetila na svojoj koži kako razlika u ceni može biti prevelika. Naime, tokom godišnjeg odmora ušla je u jedan zadarski butik i neprijatno se iznenadila.
Pitala je prodavačicu koliko košta haljina koju bi nosila na kupanje i dobila odgovor da je cena 700 kuna, što je skoro stotinu evra!
– Jesam li dobro čula, 700 kuna? Za haljinu od poliestera dati 700 kuna? – upitala ju je.
– To je cena za strance. Za domaće je 350 kuna – naglasila je prodavačica.
- Ma da je i trostruko manje, previše je - smatra turistkinja koja nije mogla da veruje da bi neko kupio komad odeće za odlazak na kupanje od nekvalitetnog materijala po ceni od 100 evra.
Zahvalila je i izašla iz radnje.
- Na trenutak sam razmišljala da li da prokomentarišem cenu i kažem kako to nije u redu, ali nisam. Svako ko dodirne taj materijal i plati tu cenu, sam je kriv - napisala je.
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (1)