SARAJEVO JE BILO "GRAD LOGOR" ZA SRBE: Branko Lukić o mračnoj istini rata u Bosni
SARAJEVO u toku rata, ne samo da je imalo logore za Srbe, već je i samo bilo logor za Srbe, rekao je advokat Branko Lukić.
Foto: Novosti arhiva/N. Fifić
Srbi su u ratnom Sarajevu bili zarobljenici, a ista sudbina je zadesila i Hrvate u Sarajevu, objasnio je advokat.
Hag je tvrdio da ga ne zanimaju srpske žrtve zbog toga što nisu deo optužnice, objasnio je advokat Branko Lukić, branilac generala Ratka Mladića.
Takođe, Haški tribunal nije želeo da shvati istorijski koncept rata u Bosni i Hercegovini.
- Za Hag je istorija počinjala od 1991. godine, a za Srebrenicu čak od 1995. godine, kako se ne bi govorilo o srpskim žrtvama u Podrinju - rekao je Branko Lukić.
Informativni-politički portali „Sve o Srpskoj“ i „Fakti“ uz podršku Predstavništva Republike Srpske u Srbiji u beogradskom Pres centru UNS-a organizuju tematsku tribinu pod naslovom „Dekonstrukcija mitova o sarajevskom suživotu i genocidu u Srebrenici“.
Preporučujemo
RAZBIJEN MIT O SREBRENICI: Srpski odgovor na jezivu kampanju genocidaša
08. 07. 2021. u 12:08 >> 15:19
ŠEŠELj O NOVOM NAPADU NA SRBIJU: Neće biti uspešni, zauzeli smo čvrst stav
02. 07. 2021. u 11:17
AMERIČKA VOJNA BAZA U PLAMENU: Žestok napad tokom noći (VIDEO)
NAJMANjE četiri drona napala su američku bazu Viktori u Iraku, uz niz eksplozija sinoć i u ranim jutarnjim satima.
21. 03. 2026. u 09:31
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (3)