USTAŠKO DIVLJANJE U CENTRU ZAGREBA: Pred policijom pevali "Za dom spremni"
U CENTRU Zagreba, ispod spomenika banu Jelačiću danas se vijorila zastava Hrvatskih oružanih snaga sa ustaškom "šahovnicom", a muškarci u uniformama sa ustaškim obeležjem pevali su pred policijom "Za dom spremni!", ustaški pozdrav koji su tokom agresije na RSK koristili HOS-ovci.
Foto: Printskrin
Skup je povodom 30 godina od osnivanja HOS-a organizovalo Udruženje simpatizera HOS-a, koji su ustaškom pesmom i postrojavanjem u uniformama sa ustaškim simbolima odali počast za 758 pripadnika ove jedinice koji su poginuli u agresiji na Republiku Srpsku Krajinu.
U uniformama je bilo nekoliko muškaraca, a sve je pratila i snimala policija, prenose hrvatski mediji.
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (2)