STOGODIŠNJAK OBORIO GINISOV REKORD: Već 84 godine radi u istoj firmi
STOGODIŠNjI Brazilac iz južnog grada Bruski ušao je u Ginisovu knjigu rekorda jer najduže radi u istoj kompaniji - 84 godine.
Foto: Printskrin/ Jutjub
Usprkos svom izvanrednom postignuću, Valter Ortman onima koji traže dugotrajno i ispunjavajuće radno mesto daje uobičajen savjet: radite što volite i klonite se brze hrane.
- Morate voleti raditi. Ja sam se zaposlio pun volje i borbenog duha - kazao je stogodišnjak.
- Ne možete raditi bilo koji posao kako biste mogli reći da ste zaposleni. To ne funkcioniše. Nećete izdržati - dodao je.
Brazilski mediji pišu kako je Ortman u Renaux Viewu, firmi koja proizvodi tkanine, prvo radio na proizvodnoj liniji, da bi potom prešao u administraciju i postao direktor prodaje. Da ostane u formi, Orthmann se svaki dan razgibava i pazi na ishranu, prenosi Indeks.
- Stvarno izbegavam sol i šećer. Izbjegavam stvari koje loše utiču, kolu i druga gazirana pića. Konzumiram samo ono što je dobro za mene. To pomaže telu da ostane snažno zauvek - rekao je.
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)