BRUCOŠI PO NOVOM PROGRAMU: Inženjer građevine za tri godine
GRAĐEVINSKI fakultet Univerziteta u Beogradu ove godine upisaće prvu generaciju budućih inženjera po programima sa tri godine za osnovne i dve godine za master akademske studije. Pored odseka Građevina i Geodezija, studenti mogu da upišu i Geoinformatiku, program koji je na raspolaganju studentima od prošle godine.
Foto: A. Živković
Prošlogodišnjim izmenama, uz promene nastavnih planova, način studiranja na Građevinskom dodatno se prilagođava studentima, ali i savremenim zahtevima tržišta rada.
- Studentima smo obezbedili optimalne uslove za rad kako bi uspešno stekli znanja potrebna građevinskom inženjeru - kaže prof. dr Vladan Kuzmanović, dekan Građevinskog fakultet. - Savremeni način rada i programi usklađeni sa dinamikom rada najznačajnijih srodnih evropskih fakuleteta obezbediće im visok nivo znanja i mobilnosti. Sa druge strane, rekordna potražnja za građevinskim inženjerima u Srbiji i širom sveta garantuje većini brzo zapošljavanje i dobre uslove rada.
Ove godine za upis na Građevinski fakultet predviđeno je 330 mesta na studijskom programu Građevinarstvo, 60 na Geodeziji i 30 na Geoinformatici. Od ovih 420 mesta, iz državnog budžeta školovanje će biti finansirano za ukupno 300 studenata.
Kandidati se rangiraju na osnovu uspeha iz srednje škole (40 poena) i sa prijemnog ispita iz matematike (60). Prijavljivanje i podnošenje dokumentacije za polaganje prijemnog moguće je kompletno onlajn. Sve informacije mogu se naći i na sajtu Fakulteta. Građevinski fakultet priznaje i položen prijemni ispit iz matematike na ostalim tehničkim fakultetima Univerziteta u Beogradu.
Preporučujemo
ATRIJUM MEĐU NAJBOLjIMA: Priznanje za projekat Šumarskog fakulteta
12. 05. 2026. u 14:57
RENOVIRANA ČITAONICA: Bolji uslovi za studente na FTN u Novom Sadu
12. 05. 2026. u 13:18
ROK ZA PRIJAVU DO 29. MAJA: Stipendije Japana za srpske studente
12. 05. 2026. u 11:26
BIVŠA PORTPAROLKA ZELENSKOG: On najverovatnije koristi drogu, sve što kaže je laž (VIDEO)
VLADIMIR Zelenski najverovatnije koristi drogu, sve što govori je manipulacija ili laž i predstavlja najveću prepreku miru i opstanku Ukrajine, izjavila je Julija Mendel, bivši pres-sekretar ukrajinskog predsednika.
12. 05. 2026. u 14:48
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (2)