VEK I PO OD ROĐENJA BORE STANKOVIĆA: Vranjski teatar repertoarom se pridružuje proslavi velikog jubileja
Vranjski teatar koji nosi ime najslavnijeg pisca iz ovog grada u godini obeležavanja velikog jubileja „150 godina od rođenja Bore Stankovića“ nezavisno od organizacije koja se sprovodi na nacionalnom nivou prilagođavanjem repertoara kao i drugim aktivnostima započeo je obeležavanje godine posvećene jubileju.
Dejan Ristić
- Prvenstveno je fokus na repertoar, konkretno na dve predstave sa našeg repertoara. To su Ruža uvela i Nečista krv. Dakle, dve predstave koje izvodimo po Borinom delu i doneli smo odluku da simbolično povodom jubileja cena ulaznica za te dve predstave tokom cele sezone bude simboličnih 150 dinara – kaže Bojan Jovanović umetnički rukovodilac vranjskog teatra.
Pored ove dve predstave u planu je nova predstava, povodom jubileja, koja će biti rađena po Borinom delu.
- Ne možemo još iznositi detalje, ali reč je o predstavi koju bi trebalo da režira čuveni srpski reditelj, koji do sada nije režitrao u našem pozorištu. Ono što je izvesno da je reč o predstavi koja će tradicionalno biti izvedena na Borinim pozorišnim danima, na otvaranju u oktobru – kaže Jovanović.
Joanović kaže da će na svakom objavljenom mesečnom reperotaru sa strane u desnom delu gde obično idu fotografije i posteri iz predstava koje su u toku tog meseca, sada tokom ove godine svakog meseca objavljivati izvode iz biografije Bore Stankovića, fotografije iz predstave rađene po Borinom delu kao druge informacijama koje su vezane za Boru Stankovića, a sve u skladu obeležavanja 150 godina od rođenja.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)