POVRATAK MILIĆA U PARIZ: Otvorena izložba u Kulturnom centru Srbije
U Kulturnom centru Srbije u Parizu sinoć je otvorena izložba “Nebeski Milić - Povratak u Pariz”, s delima jednog od najvećih srpskih slikara Milića od Mačve.
Foto: Goran Čvorović
Izloženo je tridesetak slika stvaraoca koji je deo svog života proveo i u Parizu.
Postavku su otvorili Branka i Aeksandar Conoć ispred Doma Jevrema Grujića kao organizatora, a publici su se obratile i Milićeve kćerke Jelena i Teodora, kao i unuka Maša.
Bila je to prilika i da direktorka Kulturnog centra Natali Beljanski Popović najavi svoj odlazak iz Pariza.
- Koristim ovu priliku da najavim moj odlazak u aprilu. Bila sam direktorka Centra tri godine, tokom kojih smo zajedno, s mojim timom i partnerima iz Srbije, organizovali mnogobrojne događaje na koje sam ponosna - poručila je Beljanski.
Izložba s delima Milića od Mačve trajaće u Kulturnom centru Srbije u Parizu do 6. marta.
Foto: Goran Čvorović
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
REČ JE NAŠ OBRAZ PRED BOGOM: Nagrada "Stevan Raičković" uručena Slobodanu Ristoviću
10. 07. 2026. u 23:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)