NOVA KAMERNA SCENA NP „STERIJA“ IZ VRŠCA: Premijera Putnikovog dela otvara „Kibicfenster kod Sterije“

Jelena Baljak

26. 03. 2024. u 14:08

NARODNO pozorište „Sterija“ iz Vršca je od starog magacinskog prostora, u kom je Književna opština Vršac poslednjih petnaestak godina skladištila knjige, napravilo novu kamernu scenu, koja će se zvati „Kibicfenster kod Sterije“ i imaće 60 mesta.

НОВА КАМЕРНА СЦЕНА НП „СТЕРИЈА“ ИЗ ВРШЦА: Премијера Путниковог дела отвара „Кибицфенстер код Стерије“

Foto: J.J.Baljak

Njeno svečano otvaranje najavljeno je za sutra, 27. mart – na Svetski dan pozorišta – kada će premijerno biti izvedena duodrama Vrščanina Radomira Putnika „Poslednji trenuci kralja Aleksandra i kraljice Drage“, u režiji Snežane Udicki.

-Potreba za adaptacijom novog prostora za izvođenje predstava za manji broj gledalaca proistekla je iz činjenice da je dosadašnja mala scena „Tomislav Pejčić“ postala neuslovna za rad, jer je jedan zid počeo da tone. Zbog velikih ulaganja, koja rešavanje tog problema iziskuje, taj prostor ćemo ubuduće koristiti samo za probe – kaže direktor NP „Sterija“ Ivan Đorđević.

Foto: J.J.Baljak

Magacinski prostor KOV-a postao nova kamerna scena

Nova kamerna scena nalazi se na samom ulazu u pozorište, kod biletarnice, i mnogo je pristupačnija publici od scene „Tomislav Pejčić“. Sređena je zahvaljujući brojnim sponzorima i razumevanju KOV-a, kom je pozorište sada ustupilo mnogo veći prostor za lagerovanje knjiga.

Đorđević najavljuje i da će u saradnji sa KOV-om u foajeu pozorišta napraviti čitaonicu „Kod Sterije“, u kojoj će priređivati književne večeri. Biće tu i kutak pesnika Vaska Pope, sa njegovim originalnim nameštajem.

Otvaranje čitaonice se očekuje u aprilu, kada će biti promovisana prva monografija o nekom vršačkom glumcu, čuvenom čika Ivanu Vukovu, autorke Bojane Ivanov Đorđević, a u izdanju NP „Sterija“.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

PREPLAKALA SAM CELU NOĆ: Karleuša u panici zbog privatnih snimaka i slika - Sve smo pretražili, prevrnuli... (VIDEO)