RASPRAVA O ŽALBAMA: Danas u Kruševcu odluka o presudi Jutki
ŽALBENO Veće Višeg suda u Kruševcu danas će odlučivati o prvostepenoj presudi Osnovnog suda u Kruševcu po kojoj je Milutin Jeličić -Jutka, osuđen na tri meseca bezuslovne zatvorske kazne zbog krivičnog dela nedozvoljene polne radnje, saznaju “Novosti”.
Foto S. Babović
Prvostepena presuda o čijoj pravosnažnosti odlučuje Veće, doneta je 10. jula.
Na presudu po kojoj je bivši predsednik opštine Brus osuđen za nedozvoljene polne radnje, a oslobođen za krivično delo polno uzmerivanje, odnosno slanje SMS poruka svojoj bivšoj saradnici Mariji Lukić, žalbu su oglasile i Osnovno javno tužilaštvo, kao i odbrana:najpre jednom žalbom, a potom, u avgustu i dopunom žalbe.
- Sve sam svima oprostila, ali ne bi oprostila društvu ako se ne osudi ovakvo ponašanje - rekla je Marija Lukić, bivša Jutkina saradnica koja je oštećena u ovom slučaju. - Nije ovo bilo samo suđenje za mene, već traženje pravde za sve ćerke, sestre, majke.
Osnovno javno tužilaštvo tražilo je jedinstvenu zatvorsku kaznu od 7 meseci.
- Ništa nije tačno kako se navodi u optužnom predlogu! - rekao je Milutin Jeličić prilikom svoje završne reči. - To je još jedno političko pakovanje.Ona je mene u stvari seksualno uznemiravala!
REZULTAT POSLE DVE I PO GODINE
Policija u Kruševcu podnela je sredinom marta 2018.godine krivičnu prijavu kojoj je bilo obuhvaćeno sedam žena. Tužilaštvo je pokrenulo postupka protiv Jutke samo u slučaju Marije Lukić. Snežana Bojić i Danieala Vukailović su svedočile pred sudom protiv Jutke. Suđenje pred Osnovnim sudom u Brusu obeležile su brojne kontraverze, uključujući i izbacivanje ekipe “Novosti” iz sudnice. Vrhovni kasacioni sud prošlog jula premešta postupak u Kruševac, gde se Jeličiću nije rado dolazilo. Postupak je nekako priveden kraju, uprkos brojnim odlaganjima.
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)