AKCIJA ROADPOL U 34 EVROPSKE ZEMLJE: Na udaru prekoračenje brzine u saobraćaju
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, od sutra pa do 10. avgusta 2025. godine, sprovodiće međunarodnu akciju pojačane kontrole saobraćaja usmerenu na otkrivanje i sankcionisanje prekršaja prekoračenja brzine.
Foto: Zoran Jovanovic
Akcija će istovremeno biti sprovedena u 34 evropske države članice organizacije ROADPOL (mreža saobraćajnih policija Evrope).
Saobraćajna policija će svakoga dana angažovati sve raspoložive uređaje za merenje brzine kretanja, dok će na auto-putevima biti merena i prosečna brzina kretanja vozila.
Ministarstvo unutrašnjih poslova skreće pažnju da je neprilagođena brzina i dalje najveći problem bezbednosti saobraćaja u našoj zemlji, imajući u vidu da je gotovo polovina saobraćajnih nezgoda sa poginulim licima posledica neprilagođene brzine.
Kako bi se očuvalo što povoljnije stanje bezbednosti saobraćaja u nastavku letnje turističke sezone, apelujemo na vozače da poštuju propisano ograničenje brzine i da prilagode brzinu kretanja postojećim uslovima saobraćaja, imajući u vidu da se na svim važnijim putnim pravcima očekuje pojačan intenzitet saobraćaja.
Podsećamo da su pripadnici saobraćajne policije tokom prve međunarodne akcije pojačane kontrole brzine koja je sprovedena u aprilu ove godine za nedelju dana otkrili gotovo 27.000 prekršaja prekoračenja brzine, od čega 5.500 u zonama pešačkih prelaza gde su vršene mere pojačane kontrole brzine u cilju zaštite pešaka.
Preporučujemo
VENECUELA TONE U HAOS: CIA učestvovala? Poznata opštužnica protiv Madura; Poznato ko je uhapsio predednika, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 17:27
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)