SUMNJIČE SE ZA PREVARU: Uhapšeno devet vlasnika poljoprivrednih gazdinstava
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, uhapsili su devet vlasnika poljoprivrednih gazdinstava zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo prevara, dok se za jednom osobom intenzivno traga.
Foto: Depositphotos
Uhapšeni su Z. M. (1963), Z. M. (1955), Lj. J. (1968), V. P. (1984), M. R. (1989), S. V. (1952), P. T. (1981), E. D. (1970) i N. Ć. (1994).
Kako se sumnja, oni su, u periodu od juna 2017. do avgusta 2019. godine, falsifikovali dokumentaciju za dobijanje podsticajnih sredstava, na osnovu koje im je Uprava za agrarna plaćanja odobravala isplatu navedenih sredstava.
Na taj način su oštetili budžet Republike Srbije za 21.844.666 dinara.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu.
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (1)