RUSI OSUMNJIČENI ZA DILOVANJE DROGE: U kući im pronađena marihuana i MDMA
Više javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je danas istragu protiv dvojice državljana Ruske Federacije Vladimira K. (32) i Maksima G. (34) od kojih je pre dva dana zaplenjena veća količina marihuane i tableta MDMA. Oni su danas saslušani u tužilaštvu, jer se sumnjiče za krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga. Na saslušanju su se branili ćutanjem.
Ova institucija već ima manjak ljudstva, Foto N. Skenderija
Nakon saslušanja tužilaštvo je predožilo sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu da im odredi pritvor zbog opasnosti od bekstva i da ne bi u kratkom vremenskom periodu ponovili krivično delo.
Sumnja se da su Vladimir K. i Maksim G. u iznajmljenoj kući na opštini Palilula neovlašćeno, radi prodaje držali 758,22 grama marihuane, 429 tableta opojne droge MDMA, kao i jednu digitalnu vagicu crne boje.
Kod osumnjičenih je pronađeno i zaplenjeno 16.500 dinara, 1.090 evra.
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)