VIŠE 19,8 GRAĐEVINSKIH DOZVOLA: Poslednji podaci RZS
U Srbiji je u martu izdato 2.029 građevinskih dozvola, što je za 19,8 odsto više nego u istom periodu prethodne godine.
Foto: D. Pozderović
Od ukupnog broja dozvola izdatih u martu, 79,2 odsto dozvola odnosi se na zgrade, a 20,8 odsto na ostale građevine, objavljeno je na sajtu Republičkog zavoda za statistiku.
Ako se posmatraju samo zgrade, 68,4 odsto dozvola izdato je za stambene, a 31,6 odsto je za nestambene zgrade, dok se kod ostalih građevina najveći deo odnosi na cevovode, komunikacione i električne vodove 73,8 odsto.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)