NEDIMOVIĆ: Višak krompira zbog manjka slavlja
NIJEDAN trgovinski lanac ne može da apsorbuje u količinu krompira koju imaju domaći proizvođači u zalihama. Mainistarstvo poljoprivrede uspelo je da pomogne pri prodaji dvadesetak šlepera ove robe.
Foto A. Rovčanin
Ovo je danas izjavio ministar poljoprivrede Branislav Nedimović, na otvaranju konferencije "Agro Belgrade 2021.". Kako je naglasio, na srpskom tržištu je 2019. godine bilo 96 odsto domaćeg krompira.
- Prošle godine u septembru imali smo dobru cenu i potražnju od strane ruskog tržišta od 25 dinara po kilogramu, što je bila niža cena nego 2019, i verovatno su mnogi pomislili da će kasnije doći do rasta cena - objašnjava Nedimović. - Desio se obrnuti slučaj. Zbog toga što ne rade hoteli, restorani, nema proslava, a to su glavni rezervoari koji upijaju u sebe ovu vrstu poljoprivrednog proizvoda.
Preporučujemo
ZA KVALIFIKOVANE INVESTITORE: Beogradska berza uspostavila novi tržišni segment
30. 12. 2025. u 17:29
OBEĆANjE ISPUNjENO: PIO fond objavio raspored - Evo kako stižu decembarske penzije
30. 12. 2025. u 17:28
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (0)