KOD RUSA 30 ODSTO JEFTINIJE: Evo gde se otvara prvi market lanca „Mere” u Srbiji 25. decembra
RUSKI diskontni lanac „Mere” otvoriće prvi market u Srbiji 25. decembra u Batajnici, a cene će biti niže od tržnih od 20 do 30 odsto.
V.N.
Krajem januara počeće da rade njihove prodavnice u Subotici i Kruševcu, a početkom februara u Kraljevu i Vršcu. Ovo najavljuje Antonela Bijelić Milojica iz te kompanije, ističući da će srpski proizvođači dobiti mogućnost da svoju robu plasiraju preko tog lanca gde god on posluje.
- Možemo reći da smo mi neka mešavina „Lidla“ i „Metroa“, ali svakako da nismo tipični konkurenti zato što diskont prodavnice, tek sa dolaskom naših marketa stižu u Srbiju – objašnjava Bijelić Milojica.
Ona ističe i da dolazak lanca “Mere” znači veći plasman ruske robe u Srbiji, kao i da će taj lanac biti prilično fokusiran na rad sa malim srpskim proizvođačima. U njihovim radnjama će biti robe i iz drugih država koja se prodaje i u ostalim marketima ovog lanca širom Rusije i Evrope.
- „Mere” će za proizvođače iz Srbije biti mogućnost da svoju robu plasiraju preko ovog lanca gde god on posluje, ako se njima dopadne saradnja sa nama – ističe Bijelić Milojica. - A ruske robe će biti sigurno od januara.
Prema njenim rečima ovaj diskontni lanac ne nastupa otvarajući u istom trenutku više marketa na jednom tržištu. Njihovi menadžeri, kako navodi, uveliko rade, i kako se pronađe odgovarajući objekat, on bude adaptiran i otvoren. Ona ističe da se nadaju uspešnom razvoju mreže u Srbiji i u regionu Balkana.
„Mere” je evropski brend, a ista kompanija u Rusiji ima više do 2.000 prodavnica pod imenom „Svetofor“ što u prevodu znači semafor. Prisutni su u zemljama bivšeg Sovjetskog saveza, Belorusiji i Kazahstanu.
- Od 2015. godine „Mere” se pojavljuje i na tržištima Evrope, a naši marketi uspešno rade u Nemačkoj, Poljskoj i Rumuniji – kaže Bijelić Milojica. - Sledeće godine sprema se otvaranje marketa i u Češkoj, Italiji, Austriji i Španiji.
Preporučujemo
NEMAČKI IZVORI: U toku pregovori o ponovnom puštanju u rad gasovoda „Severni tok“
22. 02. 2026. u 18:11
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (1)