ODLIČNE VESTI ZA VOZAČE U SRBIJI: Ponovo pojeftinili benzin i dizel
STIGLE su nove cene goriva, tako da će od danas od 15 časova, na pumpama u Srbiji litar evro dizela koštati 186 dinara, a litar benzina evropremijum BMB biće 175 dinara.
Foto: Tanjug
Ako poredimo sa prethodnim iznosima, dizel je pojeftinio za dva dinara, a benzin za dinar. Nove cene goriva važiće do sledećeg petka, 16. maja.
Nafta ponovo skočila
Cene sirove nafte su porasle za četiri odsto, na 59,4 dolara po barelu, čime se se povratile sa najnižeg nivoa u četiri godine, nakon što su tehnički indikatori signalizirali zasićenost tržišta.
Cene su porasle i zahvaljujući povratku kineskih kupaca nakon praznika, preneo je Trejding ekonomiks. Pored toga, znaci potencijalnog usporavanja proizvodnje nafte iz uljnih škriljaca u Sjedinjenim Američkim Državama pomogli su u ublažavanju bojazni od prevelike ponude.
Nezavisna kompanija za naftu i prirodni gas Diamondbek enerdži smanjila je svoju prognozu kada je reč o proizvodnji i upozorila na predstojeći pad aktivnosti bušenja nafte na kopnu.
U međuvremenu, skromno smanjenje zvaničnih prodajnih cena Saudijske Arabije signaliziralo je oprezan pristup tržišnom udelu, nakon što je Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEK plus) pristala da poveća proizvodnju u junu.
Preporučujemo
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)