PALE FEBRUARSKE PLATE NAFTAŠA: Programeri ponovo najplaćenije zanimanje u Srbiji

Марија Стевановић
Marija Stevanović

27. 04. 2025. u 12:17

PROGRAMERI su ponovo najplaćenije zanimanje u Srbiji, pošto je njihova prosečna februarska neto plata prema podacima Republičkog zavoda za statistiku iznosila 288.617 dinara dok su prosečne plate zaposlenih u proizvodnji koksa i derivata nafte kao i radnika u eksploataciji sirove nafte i gasa u februaru znatno smanjene i manje od proseka programera.

ПАЛЕ ФЕБРУАРСКЕ ПЛАТЕ НАФТАША: Програмери поново најплаћеније занимање у Србији

Ilustracija / Foto A. Stevanović

Tako su prosečne plate zaposlenih u proizvodnji koksa i derivata nafte sa januarskih 332.994 dinara smanjenje na 179.394 dinara a radnika u eksploataciji sirove nafte i gasa sa 297.143 dinara na 155.864.

Kada je reč o najvećim primanjima, prosek veći od 200.000 dinara zabeležen je i u delatnosti naučno istraživanje i razvoj - 203.079 dinara i u vazdušnom saobraćaju - 225.994 dinara.

U februaru je u poljoprivredi ostvaren prosek od 81.682 dinara, u rudarstvu 132.942 dinara, građevinarstvu 86.773, a u prerađivačkoj industriji, koja zapošljava veliki broj radnika, 91.475 dinara.

Na drugoj strani liste, gde su oni sa najnižim primanjima, su zaposleni u ostalim uslužnim delatnostima sa prosekom od 57.916 dinara, pripremanju i posluživanju hrane i pića, 59.639 dinara, zatim u popravci računara i predmeta za ličnu i upotrebu u domaćinstvu, 63.050 dinara, te preradi drveta, proizvoda od drveta, plute, slame i pruća, osim nameštaja, sa prosekom od 62.137 dinara, preneo je Tanjug.


 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

NIKOLA JOKIĆ ZAPANJIO HRVATE! Ne mogu da veruju šta je Srbin upravo uradio, odmah su ga stavili na naslovne strane